Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Znajdź wycieczkę

Kreta wycieczki 2014 • Sprawdź oferty last minute na Wakacje

Pełna mitycznych opowieści , archeologicznych zabytków i przecudnych widoków Kreta, jest najchętniej wybieraną na wakacje wyspą grecką.

Położona na Morzu Śródziemnym Kreta jest największą z greckich wysp. Miejscowi nazywają ją Megalonissos co dosłownie oznacza wielką wyspę. Według mitologii, to właśnie tutaj narodził się ojciec bogów, pan na Olimpie – Zeus. Pięknem Krety zachwycał się już Homer – najbardziej znany spośród starożytnych poetów. Ta grecka wyspa jest także kolebką jednej z najstarszych cywilizacji, która wpłynęła na rozwój całej kultury europejskiej. Minojczycy znani są jako twórcy pisma linearnego oraz wspaniałych budowli pałacowych, z których najsłynniejszy był Pałac w Knossos. Według greckiego mitu, ten niezwykły pałac-labirynt zbudowany został przez architekta Dedala dla króla Minosa, którego żona urodziła Minotaura – potwora o głowie byka. Uwięziony w labiryncie Minotaur co roku dostawał na pożarcie siedmiu chłopców i siedem dziewcząt. Dopiero dzielny Tezeusz z pomocą córki Minosa, Ariadny, zdołał zgładzić bestię. Dziś możemy zwiedzać ruiny tej niezwykłej budowli nazywanej także labiryntem kreteńskim, odnalezionej na przełomie XIX i XX wieku przez archeologa Arthura Evansa.

Nie tylko starożytne legendy i wykopaliska archeologiczne zachęcają do odwiedzenia tej śródziemnomorskiej wyspy. Kreta to także bogactwo niesamowitych krajobrazów i pięknej przyrody. Górskie pasma zachęcają do pieszych wędrówek podczas których będziemy mogli podziwiać malownicze wąwozy czy ukryte śród skał groty. Miłośnicy kąpieli słonecznych maja do wyboru różnorodne plaże, zarówno pokryte miękkim, złocistym piaskiem, jak i żwirowe lub kamieniste. Niektóre z nich są niewielkie i kameralne, ukryte w urokliwych zatoczkach, inne szerokie, ciągnące się kilometrami i pełne turystów. Wzdłuż północnego wybrzeża usytuowane są doskonale rozwinięte miejscowości wypoczynkowe, gdzie oprócz wygodnych hoteli znajdziemy liczne restauracje, kawiarnie czy sklepy. Jednym z najpopularniejszych kurortów jest Chania – drugie co do wielkości miasto na wyspie, które kiedyś pełniło rolę stolicy. Niesłabnąca popularność Krety sprawia, ze w biurach podróży znajdziemy różnorodne wycieczki last minute Grecja na tą zachwycającą wyspę. Jeśli więc pragniesz spędzić swoje wczasy w otoczeniu przepięknych krajobrazów i tajemniczych starożytnych zabytków Kreta będzie strzałem w dziesiątkę.  


Szukasz ofert na Lato 2013?
Zadzwoń lub napisz do nas:
tel: 12 333 77 79
email: biuro@wycieczka.pl

Pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę na Wakacje 2013.

Rezerwacja telefoniczna

pn-sb: 10-21
nd: 10-20
12 333 77 79
12 297 36 88

Masz pytania?

Szukasz ciekawej oferty dobrego hotelu?
Skontaktuj się z nami: