Menu

Zaplanuj swoją podróż

Podróże z biurem podróży lub samodzielne mogą być tak samo ciekawe i atrakcyjne. Każdy jest inny i potrzebuje coś innego dla siebie, warto więc poszukać wygodnej podróży z biurem podróży, a potem samodzielnie, jeżeli nic nie znajdziemy dla Siebie.

Do dyspozycji mamy internetowe serwisy, oferty biur podróży, pośrednictwo wycieczek, oferty rezerwacji biletów, hoteli, domków itp. Można wszystko załatwić, nie wychodząc z domu, jeżeli nie mamy na to czasu. A dla mających czas można wybrać się do stacjonarnych miejsc wymienionych powyżej i także zorganizować wakacje.

Internet ma wiele ofert indywidualnych lub oferowanych przez biura podróży. Planowanie wycieczek może być różnorodne. Najwygodniej jest kupić całą wycieczkę z wyżywieniem, atrakcjami i planem każdego dnia. Wystarczy wtedy jedynie poszukać oferty w sieci i zarezerwować lub podejść do biura i wybrać coś dla siebie. Mniej wygodnie, ale dopasowane zawsze do swoich potrzeb może być samodzielne zaplanowanie wakacji.  Trzeba wtedy zapewnić sobie dojazd, miejsce noclegowe i wyżywienie. 

Każdy będzie inaczej planować swoje wakacje. Rodzina z dziećmi będzie mieć wakacje całkiem inne niż grupa nastolatków. Planowanie najlepiej zacząć od wyboru formy wypoczynku, jaka nas interesuje. Czyli góry, plaża, kąpiel, nurkowanie , zwiedzanie czy jeszcze inne atrakcje. Dodatkowo czy chcesz mieć narzucony czas wypoczynku a zwiedzanie, czy samemu chcesz organizować czas.

Pogoda wakacyjna.

Jak planujemy wakacje to warto pomyśleć o pogodzie. Gdy się wybieramy do krajów zagranicznych, gdzie ciepło jest każdego dnia. Nie trzeba o to się martwić, jednak jak spędzamy je w Polsce lub gdzieś w okolicach, gdzie pogoda lubi sprawiać fikusy, warto ją sprawdzić. W sieci można już sprawdzić na 14 dni wcześniej pogodę. A Internet mamy dostępny teraz nawet w każdym telefonie. Pogodę sprawdzić na portalach takich jak Onet.pl Interia.pl czy pogodowych. Niektóre oferują nawet możliwość ukazania mapy dla alergików. Analiza średnich temperatur w danym miejscu w danych latach też w jakiś sposób da nam jakiś pogląd na pogodę, jaka może być w danym czasie.

Internetowe biura podróży lub stacjonarne.

Wiele ciekawych ofert znajdziemy w ofertach biur podróży w Internecie. Jeżeli boimy się transakcji internetowych takie same oferty lub podobne możemy otrzymać w stacjonarnym biurze, który jest raczej w każdej większej okolicy. Takie wczasy są zaplanowane idealnie co do miejsca noclegowego, wyżywienia, zwiedzania itp. Nie musimy się przejmować niczym. Jedynie co zrobić to wykupić wycieczkę i zapłacić i czekać na wyjazd. Jeżeli mamy jakiś problem podczas wakacji zawsze można o pomoc zwrócić się do rezydenta hotelu lub organizatora. Niestety na samodzielnych wakacjach nie mamy takiej możliwości.

Ofert bardzo łatwo można wyszukać na stronach internetowych, na portalach np. WWW.wakacje.pl i innych podobnych, gdzie oferty mają różne biura podróży. Łatwa i praktyczna wyszukiwarka pod względem wymagań, ceny to szybkie wyszukanie wakacji. Dodatkowo możesz rozszerzyć wyszukiwarkę i po zaznaczać wiele kryteria, która są dla was ważne podczas wakacyjnej podróży. Każdy na pewno coś znajdzie odpowiedniego dla siebie. Jest to bardzo dobra opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ lepsze wyposażenie miejsca noclegowego lub bliska plaża to atut bardzo duży dla takich rodzin.

Dodatkowo można skorzystać z tzw. wycieczek grupowych poprzez słynny Groupon, gdzie można znaleźć wiele ciekawych ofert dla rodzin i nie tylko. Tanio, fajnie, ale nie mamy dużych możliwości wyboru co do wyposażenia i udogodnień różnego rodzaju. Decydujemy się po prostu na to co jest w danej ofercie.

Samodzielne planowanie wakacji.

Wakacje zaplanowane samodzielnie nie są łatwe tak jak wykupione w biurze, ale zawsze praktyczne i dostosowane do naszych potrzeb. Trzeba dokładnie zaplanować miejsce noclegowe, trasę i wyżywienie. Planując wakacje samemu, można podążać za promocjami i zdecydować się na szybkie wakacje lub po prostu zaplanować wcześniej je i wyruszyć w danym czasie. Niestety nie każdy ma możliwość załatwienia sobie urlopu na już w firmie, w której pracuje. Wybierając się w kraje zagraniczne warto znać języki obce, co nie jest konieczne, podróżując z biurem podróży. Ale jednak wiele osób boi się biur podróży ze względu na dużą ilość biur podróży w ostatnim czasie bankrutujących.

Samodzielny dojazd samochodem, lub samolotem lub innym środkiem a ceny.

W sumie samodzielne wakacje mogą tanio wyjść, jeżeli umiemy dobrze sobie obliczyć koszta transportu i jedziemy z pełną ekipą. Jednak samemu najlepiej opłaca się w naszych czasach samolot lub pociąg, lecz trzeba pamiętać, że czasem możemy się przeliczyć co do tej formy cen. Jadąc swoim autem w Polsce, nie będziemy mieć problemu, znamy język, znamy trasy no i zasady ruchu drogowego. Jednak wybierając się zagranicę, musimy pamiętać, aby zapoznam się z przepisami prawa no i oczywiście z językiem danego kraju. Dodatkowo trzeba pamiętać o wymianie pieniędzy na daną walutę no i dobrze opanowanie trasy, aby nie błądzić. Najlepiej mapa i wydruk trasy w sieci lub nawigacja. W dalekie kraje zagraniczne najtaniej jednak wychodzi samolot, ale też wcześniej wykupione miejsca, ponieważ na ostatnią chwilę są strasznie drogie. Jak chcemy jednak zwiedzić po drodze więcej miejsc to stawiać tylko na auto. A kto chce mieć pewność udanej takiej wycieczki to warto wybrać podróż objazdową autokarem przez biuro podróży.

Warto podczas samodzielnych wycieczek mieć dostęp do Internetu nawet w krajach zagranicznych, aby sprawdzić atrakcje na bieżąco w okolicach, a także drogę czy inną sprawę, która się przyda w trakcie wakacji.

Moim zdaniem każda podróż jest wygodna, jak tylko umiesz się zorganizować. Jednak najczęściej wybieramy przez biuro podróży i jest tak pewniej. Dodatkowo warto wykupić sobie ubezpieczenie wycieczki, będziemy mieć pewność, w razie jej nie zrealizowania, że otrzymamy zwrot gotówki.