Menu

Planowanie wakacji z dziećmi - czy warto wybrać Filipiny na rodzinne wakacje?

Wakacyjny wypad z dziećmi powinien być dobrze przemyślany i odpowiedzialny. Abyśmy my i dziecko czuli się dobrze i wypoczęli.

Jeżeli dziecko jest malutkie- niemowlaczek to sprawa jest prosta, ponieważ wystarczy mama, która zadba  o drzemki i jedzenie. Kilkumiesięczne dziecko także można zabrać w podróż zagranicę nawet w daleką podróż jak Filipiny. Ale nie można liczyć na długie wylegiwanie się na plaży czy długie zwiedzanie, ponieważ dziecko tyle nie wytrzymuje.

Na wakacje można wybrać się różnym transportem, ale najczęściej z dzieckiem wybieramy samolot lub samochód, jeżeli jest to gdzieś blisko.

 

Wybierając miejsca noclegowe warto zwrócić uwagę:

- Czy można będzie korzystać z kuchni?

- Czy menu zapewni dziecku pożywienie?

- Czy jest to miejsce bezpieczne dla dziecka?

- Czy w łazience są przybory?

- Czy w pobliżu jest lekarz lub jakiś punkt zdrowotny?

- Czy miejsce jest przyjazny dla rodzin z dziećmi?

- Czy miejsce jest ogrodzone?

 

Na co zwrócić uwagę:

- dobre wyposażenie kuchni np. stoliczek do karmienia

- łóżeczko turystyczne, TV z bajkami

- bezpieczny teren zielony

- spokojna dzielnica

- ciekawe miejsca do zwiedzania w okolicy

- wyżywienie

- plac zabaw dla dzieci

Wybierając się w kraje egzotyczne takie jak Filipiny warto uważać przy dzieciach na jedzenie. Warto zabrać ze sobą zapas jakiegoś jedzenia w postaci kaszek, słoiczków. Zwracać uwagę dużą na higienę maluszka. A tak to sama plaża piaszczysta ,czyste morze to same plusy takich wycieczek tropikalnych. Do tego zawsze udana pogoda. W takie wycieczki najlepiej sprawdzają się niemowlęta karmione piersią.

Warto, zwrócić uwagę, aby plaża była blisko, aby nie było trzeba brać ze sobą wózka. Musimy pamiętać, o ochronie dziecka przed słońcem na plaży. Warto nie wychodzić w godzinach od 11-14 wtedy słońce jest największe.

Termin wakacji, jeżeli mamy jedno dziecko małe jest obojętny, bo nie uczęszcza do szkoły, jeżeli jest w wieku szkolnym warto wybierać się koniec czerwca do końca sierpnia, aby nie traciło lekcji. Niestety w okresie wakacji są większe tłumy wszędzie niż po sezonie lub przed nim.

Moim zdaniem warto wybierać się z dziećmi w kraje obce także w Filipiny, ponieważ poznają inną kulturę, inne dzieci i inne zakątki świata, o których potem będą opowiadać rówieśnikom. Takie wycieczki są wspomnieniami nie raz na całe życie. To nie to samo co Polska czy graniczące z nami Państwa.