Menu

Jaki środek transportu wybrać ?

Z biegiem lat, mamy coraz więcej możliwości transportowych do wyboru podczas podróży na wakacje. Każdy wybierze inny. Ale jaki najlepiej? To pytanie zadaje sobie wiele podróżujących. Zwłaszcza gdy chcemy bezpiecznie i  w miarę szybko podróżować. Oto kilka propozycji podróżowania.

Podróżowanie tzw. alternatywne jest w naszych czasach najbardziej modne. Jest to podróżowanie samodzielne, wyszukiwanie miejsc noclegowych czy do zwiedzania samodzielnie. Tworząc sobie nie samowi tom przygodę i tańsze podróżowanie niż przez biuro podróży. Jednak takie wyprawy są przeznaczone dla osób lubiących wyzwania i otwartych. Tutaj śpi się różnie, przemieszcza się różnie i je się tam gdzie taniej i po drodze. Ale idealne dla młodych grup, które chcą poznać trochę świata za nie duże pieniądze.

Podróż samolotem jest najdroższa, ale najbardziej wygodna i mało czasochłonna i idealna na podróż z dzieckiem. Można oczywiście wcześniej wykupić bilety, wtedy one stosunkowo nawet o połowę są tańsze niż normalnie. Lot samolotem umożliwia w każde zakątki świata zobaczyć wygodnie i szybko.

Następnym takim transportem jest autobus. Dociera wszędzie, nawet do małych wiosek, lecz jest powolniejszy i trochę mało wygodny. Są one stosunkowo tanie i można zwiedzić przeróżne krajobrazy godne uwagi. Koszt takiego transportu przeważnie jest uzależniona od jakości autobusu i szybkości.

Najbardziej popularną formą jest podróżowanie pociągiem. Pociągiem można dostać się prawie wszędzie tak samo zagranice. Regionalne przewozy są stosunkowo tanie, dzieci, studenci często mają spore zniżki. W pociągach znajdują się miejsca noclegowe, gdzie można odpocząć. Jest to tez fajna podróż dla dzieci, bo można spacerować, coś zjeść w wagonie a przy okazji zwiedzić i nie myśleć w którą stronę mamy jechać i uważać na samochody itd. Wygodnie i sprawnie.

Coraz częściej młodzi ludzie wybierają metodę podróżowania autostopem. Metoda bezpłatna, czasem jednak mało bezpieczna, ale do tego interesująca. Wystarczy plecak spakować i kawałek kartonu, aby mieć jak napisać cel podróży. Jest to jednak podróż dla odważnych osób i z fantazją.

Podróżować można także samochodem. Jeżeli podróżujemy całą rodziną, to koszty są nie takie aż drogie. Jednak samemu nie opłaca się. Samochodem można przy okazji zwiedzić kilka zakątków po drodze, zatrzymać się w każdej chwili (super sprawą dla osób mających dzieci). Jednak trzeba myśleć za kierownicą o bezpieczeństwie i trasie, którą jeszcze mamy do pokonania.

Podsumowując, można podróżować wszystkim. Każdy wybierze coś innego. Dla rodzin będzie idealny samochód lub samolot a dla singli czy par każdy inny środek transportu, który będzie zależny od naszego charakteru.