Menu

Palawan

Wyspa Palawan jest perłą Filipin,tajemniczą, niemal dziewiczą. Jest to jedna z najbardziej zachwycających i uroczych wysp Archipelagu.

Oferta:

- odkrywanie mnóstwa wysepek bezludnych w El Nido

- odkrycie plaży w Port Barton

- zwiedzenia podziemnej rzeki Sabang

- zobaczenie naturalnej wyspy, mało zmienionej przez człowieka

W skrócie plan podróży 15 dni:

-1 dzień: Wylot z Warszawy do Manili z przesiadką w Londynie i Hong Kongu.

-2-3 dzień: Manila: Z lotniska szofer zawiezie was prosto do Hotelu, gdzie odpoczniecie po wyczerpującej podróży. Manila inaczej zwana „ Perła Orientu . Piękne, ale zwariowane miasto. Jedni będą go uwielbiać inni nie, wszystko zależy od swojego charakteru i trybu życia. W tym krótkim czasie warto popróbować wszystkich potraw nie znanym nam, a także zobaczyć walkę kogutów.

- 4-8 dzień: El Nido:  Lot na Palawan. Z lotniska odbierze was kierowca prosto do EL Nido, gdzie przyroda zachwyca od pierwszego wejrzenia. Można tam spotkać wielu turystów, ale i tak warto jechać właśnie tam. Miasteczko samo w sobie jest czarujące i zjawiskowe. Do tego mnóstwo palm i biały piasek nad morzem lazurowym. Dużo pięknych wapiennych klifów. Woda ukrywa piękną rafę koralową i 3 rodzaje żółwi. Zjawiskowa roślinność, duża ilość ptaków pomiędzy drzewami, a także romantyczne plaże. To wszystko tylko na Palawan.

-5 dzień: Island Hopping: W trakcie pobytu na EL Nido będzie można zobaczyć największą atrakcję Palawan, czyli Island Hopping . Jest to wycieczka płynąca. Od jednej do drugiej wysepki zwiedzając zakątki wielu małych bezludnych wysepek.

W czasie tej wycieczki możesz zobaczyć:

- Małą i Dużą Lagunę, czyli Wyspę Miniloc – piękna zjawiskowa woda i wapienne skały.

- Wyspę Shimizu – wyspa piękna z wapiennymi skałami, gdzie można spotkać salangany.

- Twin Rocks – Możliwość zobaczenia żółwi

-8-12 dzień: Port Barton: mała i cicha wioska rybacka, położona bardzo daleko od cywilizacji. Dotarcie do tego miejsca jest możliwe tylko polną drogą. Elektryczność włączana jest tylko na wieczór. Fajna wysepka, pełna niespodzianek, knajpek i spokoju. Warto spróbować zwiedzić kilka plaż tamtejszych metodą zwaną Island hopping. Mnóstwo piasku, super ciepła i lazurowa woda i do tego kołysające palmy. Nikt nie będzie się nudził.

-12-14 dzień: Puerto princeska i Sabang. Miejsce spontaniczne, pełne zieleni i pięknych zapachów kwiatów tropikalnych.  Jest to miasto najbardziej zielone zresztą sami zobaczycie. Drugi dzień będzie bajeczny zwiedzając podziemną rzekę Sabang w Parku. Park ten jest tropikalny i można spotkać tam 17 zwierząt, których gdzie indziej nie spotkacie. Podczas rejsu podziemną rzeką, będzie można podziwiać skały wapienne, na których można zobaczyć stalaktyty i stalagmity o bardzo dużych rozmiarach. Dodatkowo zjawiskowe minerały, kryształy i skamieliny.

-14-15 dzień: Powrót: Przelot do Manili a z niej do Polski.

Najlepszą porą na wyjazd to od listopada do czerwca czyli nasze zimne pory dnia, a tam upalne.

Hotele zaplanowane na trasie:

- Manila Hotel: 5 gwiazdkowy hotel z pięknym wyposażeniem wysokiej klasy wraz z dużym basenem.

- Hotel Stunning Vista Beach Resort: 3 gwiazdkowy Hotel, znajdujący się przy samej plaży z fajną obsługą i super krajobrazami. Spokojne miejsce.

- Hotel Greenviews Resort: Prosty, ale otoczony klimatem zieleni i naturalnej przyrody.

- Hotel Dolce Vita: 3 gwiazdkowy hotel, w miejscu pełen zielonych ogrodów i urokliwych wdzięków. Miejsce niesamowite.

Cena zawiera:

·      PRZELOTY LOTNICZE Warszawa - Manila, Manila - Warszawa

·      PRZELOTY LOTNICZE WEWNĘTRZNE Manila - Puerto Princessa, Puerto Princessa - Manila

·      ZAKWATEROWANIE ZE ŚNIADANIAMI 1 noc Manila, 4 noce El Nido, 4 noce Port Barton, 2 noce Puerto Princessa

·      TRANSFERY WEWNĘTRZNE Wszystkie przejazdy na Filipinach (samochodem, statkiem, łodzią)

·      UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN.

·      ESCAPE BOX Zawiera Escape Book, czyli nasz samodzielnie pisany przewodnik z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi Waszej podróży. Dodatkowo znajdziecie tam bilety i vouchery.

Cena nie zawiera:

- Wyżywienie – oprócz podanego w ofercie.