Menu

Ranking najlepszych plaż na Filipinach

Wiele osób twierdzi, że plaże na Filipinach w Azji są najładniejsze. Można stwierdzić, że najładniejsza z nich to: White Beach na wyspie Boracay.

Oto kilka najlepszych plaż pod względem czystości wody, pięknego otoczenia, naturalnego wyglądu i kolorystyki:

  1. Wyspa Daku Island, Siargao, Surgigao del Norte- wyspa Daku położona jest na Oceanie Spokojnym, obok Siargao Island. Wyspa ta leży przy  Rowie Filipińskim, gdzie lokalni rybacy co roku urządzają tam zawody w łowiectwie głębinowym. Często w tych okolicach występują alarmy tsunami i trzęsienia ziemi. Warunki do surfowania są tu znakomite. Można spotkać surferów z Australii i Nowej Zelandii. Jest to mała wysepka, którą warto zobaczyć. Ma piękny kolor morza, mało turystów, ale za to dużo dzieciaków z wyspy.
  2. Wyspy El Nido, Secret Lagoon Beach, Papaya Beach – wyspa El Nido jest nadzwyczajną. Skalne wysepki tworzą przepiękne widoki. Kolor wody jest przejrzysty. Jednak turystów od groma, ciężko znaleźć chwilę jedynie dla siebie. Znajduje się tam wiele łódek silnikowych, które zaburzają rytm naturalnego środowiska. Piękne miejsce, tylko coraz mniej zadbane, chociaż wrażenia pierwsze mogą mówić inaczej.
  3. Virgin Island, Bohol – Wyspa ta inaczej nazywa się dziewicza, ale nazwa ta tak naprawdę nie ma nic wspólnego z dziewictwem. Jest to mała wysepka, do której można dojść piaskową ścieżką. Porą suchą miejsce to robi bardzo dobre wrażenie. Najfajniejsze są wody płytkie, które tworzą ścieżki.  Wyspa jest prywatna i powstała na niej rzeźba Ojca Pio. Można tam kupić ładne propozycje pereł i muszel, które oferują morscy sprzedawcy.
  4. Camiguin – jest to wulkaniczna wyspa. Aż siedem wulkanów jeden koło drugiego. Plaże są także wulkaniczne. Można tam spotkać z jednej strony czarny piasek i podwodny cmentarz po Wybuchu Wulkany, a po drugiej stronie duże przepiękne sanktuarium małż. Czyste morze i do tego piękne widoki.
  5. Pamilacan – jest to mała wysepka, która przeciąga się na 1 km. Bogate jest tu życie Filipińczyków. Można zobaczyć na żywo jak u nich to wszystko wygląda. Można się wybrać z łowcami na ryby czy obejrzeć skaczące w wodzie delfiny. W ciągu dnia najlepiej odpoczywać na hamaku nad brzegiem morza. W nocy zaś warto popływać, aby spotkać Rekiny Wielorybie, które są przyjazne. Warto spróbować życia z Filipińczykami i poznać ich historię i kulturę.
  6. Boracay – jest to miejsce bardzo ładne i posiada przejrzystą wodę. Niestety nie jest ten raj wykorzystany idealnie przez tamtą społeczność. Duża ilość naciągaczy, drogie miejsca noclegowe. Ogólnie wyspa jest piękna. Piasek idealny. Ale tłum turystów robi także swoje.

7.Panglao, Bohol – Panglao oferuje plaże takie jak: Alona Beach, Amarela Beach, Dumaluan Beach, Sunset Beach i wiele innych. Tutaj jest ładny świat podwodny. Mają kilka ciekawych atrakcji ale, nic specjalnego.